Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

forum podrske u toku dijete

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 pitanje taj Čet Avg 27, 2009 3:26 pm

igorpfcar

Novi član
Novi član
danas sam trazio po internetu o dijetama i naisao na ovaj sajt i odmah se uclanio i vidim da je odlican.
zeleo bih da se posavetujem sa vama.u maju mesecu sam drzao atkins dijetu i smrsao 18 kg da bi mi se sad do avgusta vratilo 5kg,sada je opet drzim ostalo mi je jos dve nedelje ali posle svega sto sam procitao na ovom sajtu o toj dijeti vise je necu nikad drzati,ovo da zavrsim i vise ne!!
e sad da li mi vi mozete reci sta posle ove dijete da radim,jer ja cu morati nekad da uzmem nesto slatko,hleb i zitarice necu jesti ali slatko i voce cu morati pa mi vi recite ako mi mozete predloziti nesto ili neku drugu dijetu!!!
sve cu da ucinim samo da ne budem kao sto sam pre bio!!!!

2 Re: pitanje taj Čet Avg 27, 2009 4:46 pm

Sun

Administrator
Administrator
Posto si bio na dijeti koja je siromasna UH mozda je najbolje da procitas sve o Montinjak nacinu ishrane. Nije lose i BB ishrana pod pretpostavkom naime da vezbas .
Naime, ono sto nikako ne bi smeo je da sad navalis na UH (a to ume da se desi nakon Atkinsa). Samo polako i postepeno uvodi voce i zitarice. Ipak, imaj na umu da bezobzira na sve lose sto je napisano o Atkinsu: tvrdje da treba izbaciti belo brasno, secer i rafinirane UH (slatkise, gazirane sokove, pice, testenine, procesuiranu/brzu/ hranu) su tacne i vaze za SVE zdrave nacine ishrane. Dakle, slatko ako je ikako moguce svedi na minimum i to tek kasnije, kad budes siguran da su posledice Atkinsa iza tebe, a psoledice su - brzo gojenje kad jedes slatko (mnogo brze nego normalno).

3 Re: pitanje taj Pet Avg 28, 2009 2:25 am

Lana

Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Dobro nam dosao Very Happy

Mozda bi bilo najbolje da postepeno vracas ugljene hidrate u ishranu. Recimo, u prva 3 dana posle Atkinsa, uvedi po 1 komad voca (najbolje nekog sa sto manje secera, baci pogled na nase tabele kalorija), pa onda u naredna 3-4 dana jos jedan komad tog istog voca, i tako postepeno.

Mnogi ljudi prave gresku misleci da sada kad su smrsali mogu da jedu sta i koliko god hoce. Postepeno povecavaj, ubacuj polako i proizvode od zitarica i skrobno povrce, ali bas BAS polako! Dakle, ne odjednom pun tanjir krompira, vec mozda po 100g.

4 Re: pitanje taj Pet Avg 28, 2009 8:31 am

Butterfly

I bi profi
I bi profi
Dobro dosao bay

5 Re: pitanje taj Pet Avg 28, 2009 10:29 am

Tajci

Moderator
Moderator
Jos jedan vazan faktor, koji ce ti trebati je dobra organizacija jelovnika. Ne bi bilo lose da ih vec sad pocnes praviti. Sta trebas i kako polako unositi namirnice, dobio si savet od Sun i Lane.
Neophodno je da imas 5 manjih obroka i da vecera ne bude posle 19-20h najkasnije
Trebalo bi da prekontrolises krvnu sliku. Ti si jos u razvoju, a Atkinsom nisi unosio sve potrebne komponente koje su ti vazne iz hrane.
Vidim iz tvojih pitanja da si savestan decko i zadivljujuce je koliko si kilograma izgubio, pa bi bilo steta da to ne odradis do kraja kako treba.
Koliko je vazan pravilan unos hrane, toliko su vazne i fizicke aktivnosti, dovoljan unos vode i dobar san.
Imas jos desetak dana da sve to lepo i sve ce to biti u redu.
Ako zelis, otvori dnevnik, pisi nam svoje jelovnike, dnevne aktivnosti i obaveze i potrudicemo se da ti pomognemo.
Neophodna je i saradnja ukucana.
cheers

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu