Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

forum podrske u toku dijete

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Ljuto za dobar život taj Sre Jul 01, 2009 4:43 am

lil

Admin
Admin

Naučno je dokazano da ljutina iz papričica prija ogranizmu.

Naime, kapsain, alkaloid koji daje ljutinu papričici, podstiče lučenje endorfina, hormona zadovoljstva, a ima i niz lekovitih svojstava. Ovi crveni, ljuti plodovi su čak dva do tri puta bogatiji vitaminom C, u odnosu na istu količinu citrusnog voća, stimulišu cirkulaciju, snižavaju krvni pritisak i nivo holesterola u krvi i imaju antikoagulaciono svojstvo, čime se smanjuje mogućnost srčanog i moždanog udara. Njihova ljutina takođe ublažava simptome upale zglobova i koristi se kao sredstvo protiv dugotrajnih i hroničnih bolova. Sadrže vitamine B1, B2, B6 i B12, vitamin P, stabilizator krvotoka, i beta karoten, a od minerala, kalijum, kalcijum, magnezijum, fosfor i cink. Dakle, crveno i ljuto je dobro, a previše ljutine možete ugasiti mlekom!

izvor L&Z

http://www.dijetalno.net

2 Re: Ljuto za dobar život taj Uto Jun 28, 2011 8:30 pm

dacanbg

Aktivni član
Aktivni član
Obozavam ljute papricice, i domace sa pijace i uvozne (prave grcke feferone)! Smile Koliko znam, takodje i ubrzavaju metabolizam.

3 Re: Ljuto za dobar život taj Uto Jun 28, 2011 9:14 pm

Tamarica

Poznata faca
Poznata faca
Uh,ja uopste ne mogu da podnesem ljuto....jednom je mama greskom stavila ljutu papriku u rucak,a ja sam iz postovanja pojela pun tanjir toga,zato mi posle nije bilo dobro 2 dana.... a158
Dok ona, na primer,ne moze da smisli rucak da ne pojede bar jedan ljut feferon....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu