Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

forum podrske u toku dijete

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 rozacea taj Ned Feb 22, 2009 12:18 am

ikamilosevic

Novi član
Novi član
Imam 25 godina, punija sam, imam masnu kozu na celu i malo na obrazima oko nosa. Na obrazima mi se pojavljuju sitne bele (gnojne) bubuljice, a obrazi su mi uvek crveni. Pojavi se po koji miteser ali nemam problema sa njima. Bila sam kod dermatologa i rekla je da imam rozaceu i da ne moze da se izleci. Rekla je samo da se umivam decijim sapunom. U pocetku sam to praktikovala ali sam imala osecaj da isusujem kozu.
Zanima me da li moze rozacea da se izleci i kako da najbolje negujem svoju kozu.

2 Re: rozacea taj Ned Feb 22, 2009 9:20 am

coffee

Urednik i "znalac za brojanje"
Urednik i
Pre svega dobrodosla Very Happy

Sto se Rozaceae tice ne moze da se izleci i uglavnom se za istu nista ne daje od preparata.

ja cu ti predloziti nesto, ali se posavetuj sa dermatologom ili farmaceutom u apoteci, jer ne znam da li ce ti odgovarati preparati

Trazi neku kremu ili gel sa metronidazolom,moze da se kupi i bez recepta .

Problem je u slaboj snadbevenosti nasih apoteka (ako si iz BG)ili nabavi iz Slovenije ili Hrvatske .

Postoji vise preparata i firmi koji ga proizvode,npr. ColpoDerm gel (moze da se nadje kod nas),"Rozamet" 1% krem (Jadran Co,Hrvatska),"Metronidazol" 1% gel (Jelfa S.A. , Poljska),"Metrogil" 1% gel (Unique,Indija)

nadam se da ce pomoci

''neuspesni rade ono sto im ublazava tenziju,dok pobednici rade ono cime se ostvaruje cilj''

3 Re: rozacea taj Uto Feb 24, 2009 2:03 am

ikamilosevic

Novi član
Novi član
Hvala puno, videcu sta mogu da nadjem u apoteci pa javljam kako deluje. Very Happy

4 Re: rozacea taj Pet Nov 27, 2009 2:13 pm

Christian Louboutin

Aktivni član
Aktivni član
Ja bih ti preporucila Avene kremu DIROSEAL, barem meni je pomogla.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu