Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

forum podrske u toku dijete

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Hrana koju biste trebali jesti svaki dan taj Ned Jul 13, 2008 7:46 pm

lil

Admin
Admin
1- Špinat

Mnogi ga ne vole, ali špinat je važna namirnica posebno za muškarce. Potiče seksualno uzbuđenje, čuva zdravlje vašeg srca, pomaže u izgradnji mišića, kostiju i pomaže očuvati zdrav vid.

-2- Jogurt

Jogurt pomaže u borbi protiv tumora, izgradnji kostiju, jača imunitet… Posebno su zdravi probiotični jogurti koji u sebi imaju zdrave bakterije.

-3- Rajčice

Rajčice pomažu u borbi protiv tumora, ojačavaju imunitet, te čuvaju zdravlje kardiovaskularnog sustava. O rajčicama je važno znati da su i one prerađene gotovo jednako zdrave kao i svježe. Stoga čaša soka od rajčice može zamijeniti povrće.

-4- Mrkve

Mrkve čuvaju zdrav vid, jačaju imunitet i pomažu u borbi protiv raka.

-5- Borovnice

Borovnice stimuliraju mozak i pomažu spriječiti gubitak pamćenja, djeluju preventivno kod dijabetesa, a vitamin A i C u njima čuva kardiovaskularni sustav. Sadrže više antioksidanta nego i jedno drugo popularno voće.

-6- Crni grah

Svaki grah je dobar za vaše srce, ali ni jedan drugi neće koristiti koliko crni. A osim toga antioksidanti u njemu djeluju povoljno na zdravlje mozga.

7- Orasi

Orasi sadrže vrijedne sastojke koji potiču rast mišića, stimuliraju mozak i ojačavaju imunitet. Bogatiji su omega-3 masnim kiselinama od bakalara. Porcija oraha (oko 7 cijelih jezgri) je dobra u bilo koje doba dana, ali posebno za oporavak nakon posla.

izvor

http://www.dijetalno.net

2 Re: Hrana koju biste trebali jesti svaki dan taj Ned Okt 25, 2009 1:52 am

Semir

Novi član
Novi član
Postoje jos neke bijne kulture koje treba konzumirati.
CVEKLA je biljka skoro najvaznija u nasoj ishrani a posebno za zene. Cvekla u svom castavu ima tj. bogata je vitaminom C koji nam je potreban za imunitet, takodje sprijecava rak dojke. Cvekla je naravno bogata jos i vitaminom B, a svi mi znamo da nam je vitamin B potreban za jetru koja skuplja negativne materije i salje ih napolje, a za uzvrat trazi vitamin B. Dakle cvekla ima jos mnogo, mnogo pozitivnih osobina ali, ovo su najosnovnije. Pak zbog toga je najzdravija i najpotrebnija nasem organizmu svakodnevno.

3 Re: Hrana koju biste trebali jesti svaki dan taj Pet Jun 10, 2011 11:34 am

bajama

Aktivni član
Aktivni član
...jedna informacija vezano za špinat koju sam pročitala i toga se pridržavam...naime kod starog špinata treba koristiti samo list, a peteljke odbaciti, jer su prepune oksalata koji nisu zdravi za sve koji su skloni kamencima...

4 Re: Hrana koju biste trebali jesti svaki dan taj Sub Jul 30, 2011 4:28 pm

dacanbg

Aktivni član
Aktivni član
spanac koliko sam razumela od moje mamese mora proprziti na ulju i dodati mleko, da li je to dijetalno?

5 Re: Hrana koju biste trebali jesti svaki dan taj Sub Avg 27, 2011 10:01 am

KreKre

Aktivni član
Aktivni član
pa ne mora da se proprzi ali je tako najukusniju trep-trep spinat se moze jesti i kao salata...i super je...
ja sam citala o nitratima u spinatu i da ga se ne treba jesti vise od dva puta sedmicno...pogotovo ne u kombinaciji s ribom, da li neko zna nesto o tome?

6 Re: Hrana koju biste trebali jesti svaki dan taj Uto Nov 22, 2011 11:02 am

mimi15

Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Semir ::Postoje jos neke bijne kulture koje treba konzumirati.
CVEKLA je biljka skoro najvaznija u nasoj ishrani a posebno za zene. Cvekla u svom castavu ima tj. bogata je vitaminom C koji nam je potreban za imunitet, takodje sprijecava rak dojke. Cvekla je naravno bogata jos i vitaminom B, a svi mi znamo da nam je vitamin B potreban za jetru koja skuplja negativne materije i salje ih napolje, a za uzvrat trazi vitamin B. Dakle cvekla ima jos mnogo, mnogo pozitivnih osobina ali, ovo su najosnovnije. Pak zbog toga je najzdravija i najpotrebnija nasem organizmu svakodnevno.

Apsolutno potpisujem 47b20s0 Ja sam dve zimske sezone jela cveklu u količinama po dva kilograma nedlejno...prosto legla mi je ...i radila sam na poslu sistematski pregled, verovali ili ne svi su me pitali pa šta ja to jedem... hvala

7 Re: Hrana koju biste trebali jesti svaki dan taj Sre Feb 08, 2012 9:24 pm

Yecili

Aktivni član
Aktivni član
po meni je jos bolje od jogurta - kefir!
moja mama ga pravi vec godinama, i stvarno je i ukusno, a verujem i veoma zdravo Smile

http://panthera.blog.rs

8 Re: Hrana koju biste trebali jesti svaki dan taj Sub Mar 02, 2013 7:38 am

dusa

Aktivni član
Aktivni član
a bademi?ja ih volim.. cheers

9 Re: Hrana koju biste trebali jesti svaki dan taj Sub Mar 02, 2013 9:16 pm

Ljubica025

I bi profi
I bi profi
Duša pozdrav! I ja mnogo volim bademe,svrstani su u poželjne grickalice ali ne više od desetak dnevno.

10 Re: Hrana koju biste trebali jesti svaki dan taj Ned Mar 03, 2013 2:48 am

dusa

Aktivni član
Aktivni član
pokušaću da jedem samo toliko.. bay

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu