Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Fokusirali smo na zdravu ishranu i zdrav zivot, a protiv smo brzih i crash dijeta koje nose vise stete nego koristi. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Kalorijska tablica voca552

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Napiši novu temu  Odgovori na poruku

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1 Kalorijska tablica voca taj Uto Apr 29, 2008 5:05 am

lil

Admin
Admin

http://www.dijetalno.net

2 Re: Kalorijska tablica voca taj Pon Maj 12, 2008 1:55 am

Gost

Gost
semenke od suncokreta 560 kalorija! trep-trep trep-trep trep-trep , a ja opusteno poslednje 2-3 nedelje na svaku salatu koju napravim sunem 1-2 supene kasike doticnih! :shokiran: glavom o zid
kao...ne stavjam ulje, al stavim njih!

pa stvaaaaaaaaaarno sam magarac! pada

3 Re: Kalorijska tablica voca taj Sre Avg 13, 2008 7:13 pm

filip.mm

I bi profi
I bi profi
Koliko ima kcal kesten pire(onaj sto kupimo u tabli,pa rendamo)?

4 Re: Kalorijska tablica voca taj Sre Avg 13, 2008 10:30 pm

Sun

Administrator
Administrator
Energetska vrednost kestena je 213 kalorija u 100 gr..mada ne znam na koje to pire mislis u principu kesten pire nije nista drugo do skuvan i pasiran kesten, prema tome ja bih uzela ovu vrednost ... :sunny:

5 Re: Kalorijska tablica voca taj Čet Avg 14, 2008 6:36 am

filip.mm

I bi profi
I bi profi
Sun ::Energetska vrednost kestena je 213 kalorija u 100 gr..mada ne znam na koje to pire mislis u principu kesten pire nije nista drugo do skuvan i pasiran kesten, prema tome ja bih uzela ovu vrednost ... :sunny:
Pa jeste.Vidis kad razmislim u pravu si.To je samo kesten u drugom obliku. bay

6 Re: Kalorijska tablica voca taj Pet Avg 07, 2009 11:12 pm

dejziz

Aktivni član
Aktivni član
Kikiriki sirovi neslan i przeni slan imaju isto kalorija, po 570kcal? Nema sanse

7 Re: Kalorijska tablica voca taj Sub Avg 08, 2009 7:48 am

Sun

Administrator
Administrator
Iznenadices se ali razlika je neznatna . przeni, slani ima 585, dok sirovi ima 567.
Detaljnije za przeni:
Total Fat 49.2g 76%
Sat. Fat 6.8g 34%
Cholesterol 0mg 0%
Sodium 18mg 1%
Total Carbs. 16.1g 5%
Dietary Fiber 8.5g 34%
Sugars 4g
Protein 25.8g
Calcium 92mg
Potassium 705mg

Za sirovi:
Total Fat 49.7g 76%
Sat. Fat 6.9g 34%
Cholesterol 0mg 0%
Sodium 813mg 34%
Total Carbs. 21.5g 7%
Dietary Fiber 8g 32%
Sugars 4.2g
Protein 23.7g
Calcium 54mg
Potassium 658mg
izvor

Inace, kad je kikiriki u pitanju ja bi bila jako, jako oprezna. Prvo on nije kostunjavo voce (kao sto su to bademi, orasi, lesnici) vec mahunarka. Citala sam da stvara tzv. kiselu reakciju u organizmu i da ga mnogi nutricionisti ne preporucuju. Ja licno nikad ga ne savetujem kao opciju za vocni dan u UN dijeti...

8 Re: Kalorijska tablica voca taj Sub Avg 08, 2009 10:02 am

dejziz

Aktivni član
Aktivni član
Ma nebitna stvar. Po knjizi , a mislim da je jedino knjiga merodavna, jel su je napisale one koje su i izmislile dijetu, kikiriki moze na vocni dan, pod uslovom da nije slan niti przen., kao sto moze i sveze povrce.

Ne znam od kuda ta informacija da je mahunarka?!??!? Doduse on raste pod zemljom, kao krompir, verovali ili ne

9 Re: Kalorijska tablica voca taj Sub Avg 08, 2009 4:22 pm

Sun

Administrator
Administrator
Najbrze sam nasla ovde da je kikiriki mahunarka.Mogla bih da ti navedem jos pokoju referencu, al bojim se da se ne stekne utisak da se propitujemo.
Pridrzavaj se ti knjige svakako za UN dijetu to je najmerodavnije. Ja sam samo uskocila da odgovorim na tvoje postavljeno pitanje oko kaloriske vrednosti,bar sam ja razumela da je pitanje, a usput napisala ono sto sam doznala na tu temu i sto i sama primenjujem.

10 Re: Kalorijska tablica voca taj Sub Avg 08, 2009 7:01 pm

Lana

Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Mm mnogo voli kikiriki u ljusci, a meni ta ljuska bas lici na mahunu, pa mi je sasvim logicno da i jeste mahunarka?

11 Re: Kalorijska tablica voca taj Sub Avg 08, 2009 10:18 pm

dejziz

Aktivni član
Aktivni član
Ma da, u redu je. To je isti fazon kao i sa lubenicom, koja je zeljasta biljka iz porodice bundeva i spada u povrce.

12 Re: Kalorijska tablica voca taj Sub Feb 20, 2010 12:29 am

Rock-girl

Aktivni član
Aktivni član
Ovo je sjajno...Smile))

13 Re: Kalorijska tablica voca taj Sre Nov 03, 2010 12:26 pm

channel

Aktivni član
Aktivni član
A kako ˝jabuka mesnati deo˝ ima 46kcal a ˝jabuka cela˝ 40kcal? I koja je uopšte tu razlika? zbunjen
Vidim ja da će ovde meni mnogo ljudi da se smeju kad krenem sa svojim detaljisanjem hahaha

14 Re: Kalorijska tablica voca taj Sre Nov 03, 2010 2:53 pm

coffee

Urednik i "znalac za brojanje"
Urednik i
channel ::A kako ˝jabuka mesnati deo˝ ima 46kcal a ˝jabuka cela˝ 40kcal? I koja je uopšte tu razlika? zbunjen
Kora sadrzi pektin koji bubri u kontaktu sa vodom u zelucu,pa jabuka daje dodatni osecaj sitosti i potpomaze varenje belancevina i masti

nekome kora ne prija ,pa je odstranjuje

''neuspesni rade ono sto im ublazava tenziju,dok pobednici rade ono cime se ostvaruje cilj''

15 Re: Kalorijska tablica voca taj Sre Nov 03, 2010 4:47 pm

channel

Aktivni član
Aktivni član
aha, zanimljivo, meni ne smeta kora ali imam naviku da je odstranjujem, hvalaaaa ljubac

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Napiši novu temu  Odgovori na poruku

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu