Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

forum podrske u toku dijete

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Stevia Rebaudiana - prirodni zasladjivac taj Čet Jul 15, 2010 1:42 pm

Jelacoeur

Aktivni član
Aktivni član
Zdravo svima,

Slucajno, ili namerno, sam nasla na internetu da se pojavio novi zasladjivac koji nije sinteticki kao aspartam ili saharin, vec je prirodan a nastaje ekstrakcijom iz listova biljke Stevia Rebaudiana.
Po onome sto sam citala na Wiki-u, japanci ga koriste jos od 70-godina, a stanovnici juzne Amerike vec vise desetina godina u obliku susenog lista. Od januara 2010 avaj proizvod je dobio dozvolu evropskog komiteta za uvoz i koriscenje u proizvodnji napitaka i drugih namirnica.
Kazu da je moc zasladjivanja do 300 puta jaca od obicnog secera (za istu masu).

Razmisljam o tome da kupim taj proizvod i da tako prestanem sa upotrebom vestackog zasladjivaca ali bih pre toga volela vase misljenje i iskustva.

Ako je neko cuo o tome volela bih da mi odgovori; ma iako nije, nema veze, vazno je da razmenjujemo misljenja i savete.

Prijatan dan!

2 Re: Stevia Rebaudiana - prirodni zasladjivac taj Pet Jul 16, 2010 2:38 am

lil

Admin
Admin

http://www.dijetalno.net

3 Re: Stevia Rebaudiana - prirodni zasladjivac taj Pet Jul 16, 2010 2:10 pm

Jelacoeur

Aktivni član
Aktivni član
Procitala sam i mogu da ti kazem da sam odusevljena, jer se vise ne osecam usamljenom sto se tice izbora kupiti ili ne.
Hvala ti!

4 Re: Stevia Rebaudiana - prirodni zasladjivac taj Sub Jul 17, 2010 9:38 pm

Ava Mae

Aktivni član
Aktivni član
Gde to kupujete i koja je cena?
i da li može da se stavlja u kolače? mesi

5 Re: Stevia Rebaudiana - prirodni zasladjivac taj Ned Jul 18, 2010 12:20 am

Jelacoeur

Aktivni član
Aktivni član
Ja sam to kupila ovde u Francuskoj-u za 3€ teglicu od 45g, sto zapremiski izgleda kao 250g obicnog secera.
Jos uvek nisam probala da s tim pravim kolace, potrazicu na netu sta se prica o tome i cim budem saznala postavicu na forum.

sunn10

Ava Mae ::Gde to kupujete i koja je cena?

6 Re: Stevia Rebaudiana - prirodni zasladjivac taj Ned Jul 18, 2010 2:45 am

lil

Admin
Admin
Ava Mae ::Gde to kupujete i koja je cena?

Moze da se stavlja u sta god hoces i u sta god zelis Smile . Evo ti adresa njihovog sajta http://www.stevia.rs/rs/termekek/ .

http://www.dijetalno.net

7 Re: Stevia Rebaudiana - prirodni zasladjivac taj Pon Jan 14, 2013 7:18 pm

nema-pojma

Aktivni član
Aktivni član
bilo u stevie u dmu kod merkura bg. Ima po nekim prodavnisama zdrave hrane. Ima stevia biljka da se kupi i uzgaja.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu