Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

forum podrske u toku dijete

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

annemarie

Novi član
Novi član
Moj sin ima dve godine i 9 meseci. Od svog drugog rodjendana pati od zatvora, povracanja, usporenog razvoja govora. Nakon vise meseci lutanja uradili smo test netolerancije na hranu i otkrili neotleranciju na psenicu, kvasac, secer, mleko, med, brojne vrste voca, povrca. Zanima me da li neko na ovom forumu ima iskustva sa ovakvom ili slicnom ishranom, jer prosto nemam ideja cime bih detetu zamenila pre svega psenicni kvasni hleb. Danas sam saznlka rezultate i vec se spremam da sutra kupim neke vrste mleka koje sme da pije (pirincano, sojino) ali ne znam kako da nadjem recept za bezkvasni hleb.
Unapred hvala, svaka pomoc je dobrodosla!

Tajci

Moderator
Moderator
Nije problem samo u beskvasnom hlebu vec i u psenicnom brasnu.
Kvacas moze zameniti prasak za pecivo, ako to sme. Mislim da je najsigurnije da odes nutricionisti koji zna sta je najbolje za dete jer mora unostiti u organizam sve sto je potrebno. Najbolje pomesati razano, ovseno i jecmeno brasno, prasak za pecivo (ako sme) dodati vodu, malo soli, ulja i mesiti da se sve spoji, bude gusce zitko.
Treba tu imati i malo iskustva pa najbolje da se obratis osobi iz blize okoline, familije koja ima iskustva sa testima.
Mogu pomoci i kukuruzne pogace
Kukuruzno brasno, voda, malo soli i ulja, da se sve spoji u kompaktnu masu. Podmazati tepsiju i peci dok ne porumeni. Posle ga uviti u mokru krpu, da korica ne bi bila mnogo tvrda.

Mozda tvoje dete sme kozije mleko, bila bi to najbolja zamena. U mnogo cemu je bolje od kravljeg.

Nisam ti dovoljno pomogla, ali sam bar pokusala.
Zelim tvom sincicu sve najbolje. bay

sv.petka

Aktivni član
Aktivni član
taj poremećaj obično izaziva ne tolerancija na gluten,koliko sam ja upoznata.moji prijatelji su imali isti problem i kad su počeli da koriste bez glutensko brašno dete se povratilo i počelo da dobija na težini da bude živahno.pitaj lekare da li način ishrane za tvoje dete podrazumeva bez gluteinsku ishranu?ako podrazumeva ima puno stvari koje ne sme da jede:jabuke,bilo koje vrste prerađevina od mesa.....ne znam baš previše o zabranjenim namirnicama.nadam se da sam makar malo pomogla.
p.s.moraš strogo da se pridržavaš namirnica koje sme da jede ili način ishrane neće imati efekta.postoje mnoge stvari koje su bez gluteinske-keksići,rezance,brašno,razne grickalice....jer mi roditelji smo takvi žao mi je deteta neće mu ništa biti ako pojede čokoladu.to nikako naškodiće mu.
sve najbolje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu